PROGRAM 2021 – BioMedTech SILESIA 2021

 

KONFERENCJA BIOMEDTECH SILESIA 2021 – FINAŁ

TERMIN: 29 Maja 2021 – telekonferencje (Zoom/YouTube)

ORGANIZATOR: FUNDACJA ROZWOJU KARDIOCHIRURGII IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI

PARTNER: ŚLĄSKIE CENTRUM CHORÓB SERCA, ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY

MIEJSCE KONFERENCJI: on-line, telekonferencje (Zoom/YouTube)

Ramowy Plan Konferencji

9.00 Otwarcie Finałowej XIX Konferencja BioMedTech Silesia 2021

9.05 BMT Junior (prezentacje i ogłoszenie wyników)

9.30 BMT Student (prezentacje i ogłoszenie wyników)

13.00 BMT Doktor (prezentacje i ogłoszenie wyników)

14.30 Konkurs Wynalazców (prezentacje i ogłoszenie wyników)

15.00 Zamknięcie konferencji i ogłoszenie laureata nagrody publiczności)

PROGRAM

9.00 Otwarcie Finałowej XIX Konferencja BioMedTech Silesia 2021

9.05 BMT Junior (prezentacje i ogłoszenie wyników)

JUNIOR

1. Wiktoria Rumianowska, Miejska Szkoła Podstawowa nr.9 im. M. Konopnickiej w Knurowie – „Stop koronawirus”

2. Aleksandra Straś, IV LO w Sosnowcu – „Szpitale psychiatryczne”

9.30 BMT Student (prezentacje i ogłoszenie wyników)

STUDENT

1. Oskar Bochenek, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu – „Nowoczesna diagnostyka, w tym koncepcja innowacyjnego wykorzystanie pozytonowej tomografii emisyjnej w diagnostyce”

2. Agnieszka Frymus, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, Katedra i Zakład Biofizyki, – „Zastosowanie wybranych lamp leczniczych w terapii”

3. Mateusz Broncel, Damian Łomankiewicz, Natalia Zaworal*, Kamila Szabat* oraz Klaudia Machura* ,*członek Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Zakładzie Biofizyki w Sosnowcu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu – „Wpływ warunków przechowywania preparatów farmaceutycznych na ich barwę – analizy kolorymetryczne”

4. Paweł Sybila, Daria Pawlak, Monika Okienica i Dagmara Galle. Koło Transplantologii Płuc, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu; praca wykonana przez studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w składzie: Reprezentujemy Katedrę Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej przy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu – „Fundoplikacja metodą Nissena jako forma leczenia refluksu żołądkowo-przełykowego u pacjentów po transplantacji płuc”

5. Katarzyna Moskwa, Grzegorz Przybyła, Katarzyna Śliwińska, Stefania Włoczka,Uniwersytet Opolski- „Terapia aktywująca odpowiedź z baroreceptorów”

6. Martyna NowakKrzysztof Szpadel, Izabella Jabłońska. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Katedra Patomorfologii, „Kurkumina – naturalny fotouczulacz w terapii fotodynamicznej w badaniach czerniaka i raka płaskonabłonkowego in vitro.”

7. Iga Paszkiewicz, Anna Lis, Emilia Chruściel, Jakub Kufel, Piotr Mazurek (PW), Szymon Adamski (PŚl), Kajetan Dymkiewicz (King’sCollegeLondon), SzymonŚwiatczyński (PG) Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Politechnika Wrocławska, Politechnika Śląska, King’s College London, Politechnika Gdańska – „Głębokie uczenie do wykrywania artefaktów na zdjęciach RTG klatki piersiowej”.

8. Oliwia Warmusz, Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, Katedra Histologii i Patologii – „3d printing”

9. Piotr Pławecki, Wojciech Terlecki, Karolina Pierwocha pod kierunkiem prof. Tadeusza Morawca. Koło Naukowe Zakładu Chirurgii Stomatologicznej SUM „Kinesiotaping jako dodatkowa forma terapii w opiece pozabiegowej po chirurgicznej ekstrakcji trzech dolnych trzonowców”.

10. Marcin Goławski, Studenckie Koło Naukowe im. prof. Zbigniewa Religi przy Katedrze Biofizyki Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – „Przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby”

11. Ewa Laska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu – „Diagnostyka laboratoryjna SARS-Cov-2”

12. Daniel Gondko, Marta Gorczyca, Adam Grzebinoga, Marta Stec, Agata Suleja, Jakub Roman, Śląski Uniwersytet Medyczny – „AMI in CoVid”

13. Piotr Lewandowski, Piotr Limanówka, Aleksandra Szczuraszyk, Emilia Słabońska, Robert Kasza, Dominika Majer , Studenckie Koło Naukowe im. prof. Zbigniewa Religi przy Katedrze Biofizyki, Śląski Uniwersytet Medyczny – „Testy Covid w praktyce”

14. Piotr Limanówka, Aleksandra Szczuraszyk, Dominika Majer, Emilia Słabońska, Robert Kasza, Piotr Lewandowski, Studenckie Koło Naukowe im. prof. Zbigniewa Religi przy Katedrze Biofizyki, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – „Występowanie powikłań po przejściu CoVid”

13.00 BMT Doktor (prezentacje i ogłoszenie wyników)

DOKTOR

1. Julia Lisoń, Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Biomedycznej- „Metody i perspektywy zastosowania biofilmu w zastosowaniach medycznych” Uwaga! Pani Lisoń będzie miała wystąpienie przełożone na ok. godz.11 z powodu udziału w zawodach sportowych.

2. Joanna Caputa, Damian Łomankiewicz, Mateusz Broncel, Aleksandra Bobak, Klaudia Machura, Szkoła Doktorska Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – „Terapia trądziku”

3. Mateusz Broncel, Paweł Ramos, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu – „Zastosowanie analizy termograwimetrycznej (TGA) w badaniach substancji pomocniczych z czynnymi zawartymi w preparatach leczniczych”

4. Damian Łomankiewicz, Barbara Pilawa, Paweł Ramos – Szkoła Doktorska Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, Katedra i Zakład Biofizyki – „Spektroskopia EPR w badaniach oddziaływań wolnorodnikowych złożonych układów antyoksydacyjnych stosowanych w leczeniu choroby Alzheimera”

5. Damian Łomankiewicz, Michał Latusek , Barbara Pilawa, Paweł Ramos   Szkoła Doktorska Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, Katedra i Zakład Biofizyki, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – „Tlenometria z wykorzystaniem spektroskopii EPR w biomedycynie”

6. Dominika Adamczyk, Jankowski Jacek, Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. B. Hagera w Tarnowskich Górach, Kolegium Szkoły Doktorskiej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – „Nowoczesne osiągnięcia technologii w tym cybernetyki i robotyki we współczesnej diagnostyce medycznej”

7. Dariusz Krawczyk, Fundacja Rozwoju Kardiochirugii im. prof. Zbigniewa Religi, Szkoła Doktorska Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,Katedra Biofizyki w Zabrzu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach „Teleoperacje Konsola Robin Heart”

14.30 Konkurs Wynalazców (prezentacje i ogłoszenie wyników)

1. Iga Paszkiewicz, Anna Lis, Emilia Chruściel, Jakub Kufel, Piotr Mazurek (PW), Szymon Adamski (PŚl), Kajetan Dymkiewicz (King’sCollegeLondon), Szymon Światczyński (PG). Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Politechnika Wrocławska, Politechnika Śląska, King’s College London, Politechnika Gdańska – „Głębokie uczenie do wykrywania artefaktów na zdjęciach RTG klatki piersiowej”.

2. Jakub Szczerba. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. – „Fivero”

15.00 Zamknięcie konferencji i ogłoszenie laureata nagrody publiczności)

 

Brak możliwości komentowania.