Konferencja BioMedTech Silesia

GALERIE

2018 - Konferencja - STUDENT

6 kwietnia 2018 roku odbyła się kolejna, XV konferencja naukowa „BioMedTech Silesia”, poświęcona postępom bioinżynierii i biotechnologii medycznej. Organizowana przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi konferencja jest jedyną w swojej oryginalnej formule okazją do wymiany doświadczeń hobbystów i profesjonalistów, uczniów, seniorów i naukowców, którzy zajmują się technicznymi, biologicznymi i medycznymi aspektami ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

W sesji JUNIOR przedstawiono 64 prezentacje, w tym: 6 w kategorii gimnazjum, 9 w kategorii liceum, 25 w kategorii studenckiej oraz 24 w sesji profesjonalnej. Gościliśmy wspaniałych gości, którzy przedstawili prezentacje wprowadzające dla poszczególnych sesji: dr n. med. Emilia Grzęda z Laboratorium Nauki i Zabawy SUPEŁ w Suchym Lesie k. Poznania, która przedstawiła bardzo ciekawą prezentację „Jądro przykomorowe podwzgórza jako dyrygent autonomicznej orkiestry”, prof dr.hab.n.med. Zenon Czuba z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z prezentacją „Obalamy mity – szczepienia ochronne” oraz dr hab. n. med. Tadeusz Morawiec z Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Katedry i Kliniki Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej i Chirurgii Stomatologicznej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który przedstawił prezentację „Współczesne techniki rekonstrukcji wyrostka zębodołowego w leczeniu implantologicznym”.

W trakcie konferencji publiczność oraz jury konferencji wybrało swoim zdaniem najciekawszą pracę sesji gimnazjum, liceum oraz studenckiej. Lista laureatów w zakładce NAGRODY.

Dziękujemy gościom i uczestnikom konferencji, partnerom i współorganizatorom, a także prowadzącym poszczególne sesje.

GALERIA FOTOGRAFII Z KONFERENCJI

Autor fotografii: Mariusz Jakubowski